ADIP28-G-LC
Mfr.Part #
ADIP28-G-LC
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
Package/Case
Datasheet
ADIP28-G-LC
Description
CONN DIP HDR IDC 28POS VERT
Stock
172
Manufacturer :
ASSMANN WSW Components
Product Category :
Board In, Direct Wire to Board
Cable Termination :
IDC
Color :
Black
Connector Type :
Ribbon Cable, DIP Header
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Feed Through
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Product Status :
Obsolete
Wire Gauge :
Datasheets
ADIP28-G-LC
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
    PWR ENT RCPT IEC320-C8 PNL SLDR
    PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
    PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL SLDR
    PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
    PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Part Manufacturer Stock Description
ADIP 08Z-LC ASSMANN WSW Components 454 CONN DIP HDR IDC 8POS VERT
ADIP 10Z-LC ASSMANN WSW Components 118 CONN DIP HDR IDC 10POS VERT
ADIP 14Z-LC ASSMANN WSW Components 175 CONN DIP HDR IDC 14POS VERT
ADIP 16Z-LC ASSMANN WSW Components 1,506 CONN DIP HDR IDC 16POS VERT
ADIP 18Z-LC ASSMANN WSW Components 412 CONN DIP HDR IDC 18POS VERT
ADIP 20Z-LC ASSMANN WSW Components 665 CONN DIP HDR IDC 20POS VERT
ADIP 24Z-LC ASSMANN WSW Components 83 CONN DIP HDR IDC 24POS VERT
ADIP 28Z-LC ASSMANN WSW Components 679 CONN DIP HDR IDC 28POS VERT
ADIP 40Z-LC ASSMANN WSW Components 176 CONN DIP HDR IDC 40POS VERT